venue burgee

240317_Club Racing

Mount Pleasant Yacht Club

Results are final as of 18:05 on March 29, 2024

R1 - SENIOR Division

Start: Start 1, Finishes: Place
  Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
    ILCA 7 150073 mpyc Chris Green   1100 1 92.6
    ILCA 6 136656 mpyc Andrew Robinson   1147 2 78.4
    ILCA 7 123384 mpyc William Buick   1100 3 67.1
  Lickety Split ILCA 7 168688 mpyc Dom Sutton   1100 4 55.8
    ILCA 7 123381 mpyc Martin Outram   1100 5 44.5
    ILCA 7 41985 mpyc Phil Galloway   1100 6 33.1
    ILCA 7 156991 mpyc Gerard Brennan   1100 7 21.8
    ILCA 7 136697 mpyc Chris Maurice   1100 8 10.5

R2 - SENIOR Division

Start: Start 1, Finishes: Place
  Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
    ILCA 7 150073 mpyc Chris Green   1100 1 99.2
    ILCA 7 41985 mpyc Phil Galloway   1100 2 91.9
  Te Porohito ILCA 7 196911 mpyc Brad Henderson   1100 3 86.1
    ILCA 6 136656 mpyc Andrew Robinson   1147 4 80.3
    ILCA 7 123381 mpyc Martin Outram   1100 5 74.5
  Lickety Split ILCA 7 168688 mpyc Dom Sutton   1100 6 68.7
    ILCA 7 44284 mpyc Richard Mansell   1100 7 62.8
    ILCA 7 123384 mpyc William Buick   1100 8 57.0
    ILCA 7 145572 mpyc Mark Thompson   1100 9 51.2
    ILCA 7 136697 mpyc Chris Maurice   1100 10 45.4
    ILCA 7 156991 mpyc Gerard Brennan   1100 11 39.6
    ILCA 7 176916 mpyc Julia Van Esson   1100 12 33.8
    ILCA 6 110659 mpyc Sophie Borsboom Kate 1147 13 27.9
    ILCA 6 193063 mpyc Sonja Perrin   1147 14 22.1
    ILCA 7 797 mpyc Tom Berliner   1100 15 16.3
    ILCA 6 11 mpyc Jacob Folston   1147 16 10.5

R3 - SENIOR Division

Start: Start 1, Finishes: Place
  Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
    ILCA 7 150073 mpyc Chris Green   1100 1 98.2
    ILCA 6 136656 mpyc Andrew Robinson   1147 2 89.9
    ILCA 7 123381 mpyc Martin Outram   1100 3 83.3
  Lickety Split ILCA 7 168688 mpyc Dom Sutton   1100 4 76.7
  Te Porohito ILCA 7 196911 mpyc Brad Henderson   1100 5 70.1
    ILCA 7 123384 mpyc William Buick   1100 6 63.4
    ILCA 7 44284 mpyc Richard Mansell   1100 7 56.8
    ILCA 7 136697 mpyc Chris Maurice   1100 8 50.2
    ILCA 7 176916 mpyc Julia Van Esson   1100 9 43.6
    ILCA 7 156991 mpyc Gerard Brennan   1100 10 37.0
    ILCA 7 41985 mpyc Phil Galloway   1100 11 30.4
    ILCA 7 797 mpyc Tom Berliner   1100 12 23.7
    ILCA 6 110659 mpyc Sophie Borsboom Kate 1147 13 17.1
    ILCA 6 193063 mpyc Sonja Perrin   1147 14 10.5

R4 - SENIOR Division

Start: Start 1, Finishes: Place
  Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
    ILCA 7 150073 mpyc Chris Green   1100 1 98.2
  Te Porohito ILCA 7 196911 mpyc Brad Henderson   1100 2 89.9
    ILCA 7 123384 mpyc William Buick   1100 3 83.3
  Lickety Split ILCA 7 168688 mpyc Dom Sutton   1100 4 76.7
    ILCA 7 41985 mpyc Phil Galloway   1100 5 70.1
    ILCA 7 176916 mpyc Julia Van Esson   1100 6 63.4
    ILCA 7 156991 mpyc Gerard Brennan   1100 7 56.8
    ILCA 6 136656 mpyc Andrew Robinson   1147 8 50.2
    ILCA 7 44284 mpyc Richard Mansell   1100 9 43.6
    ILCA 7 123381 mpyc Martin Outram   1100 10 37.0
    ILCA 7 797 mpyc Tom Berliner   1100 11 30.4
    ILCA 7 136697 mpyc Chris Maurice   1100 12 23.7
    ILCA 7 145572 mpyc Mark Thompson   1100 13 17.1
    ILCA 6 110659 mpyc Sophie Borsboom Kate 1147 14 10.5

R5 - SENIOR Division

Start: Start 1, Finishes: Place
  Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
    ILCA 7 150073 mpyc Chris Green   1100 1 96.0
  Te Porohito ILCA 7 196911 mpyc Brad Henderson   1100 2 85.6
    ILCA 7 123384 mpyc William Buick   1100 3 77.3
    ILCA 6 136656 mpyc Andrew Robinson   1147 4 68.9
    ILCA 7 41985 mpyc Phil Galloway   1100 5 60.6
    ILCA 7 156991 mpyc Gerard Brennan   1100 6 52.2
    ILCA 7 136697 mpyc Chris Maurice   1100 7 43.9
    ILCA 7 123381 mpyc Martin Outram   1100 8 35.5
    ILCA 7 176916 mpyc Julia Van Esson   1100 9 27.2
    ILCA 7 145572 mpyc Mark Thompson   1100 10 18.8
    ILCA 6 110659 mpyc Sophie Borsboom Kate 1147 11 10.5

www.mpyc.nz


Sailwave Scoring Software 2.30.02
www.sailwave.com